Gulášpárty v piatok, 18. júna 2021

Autor: Slávka Melečková <(at)>, Téma: Kronika, Vydané dňa: 19. 06. 2021

      V článku z Gulášpárty 2018 som na záver napísala: 

"V dobrom zdraví dovidenia o rok, priatelia!” No, zišli sme sa temer všetci zdraví, ale až o 3 roky!      Rok 2019 sa guláš nevaril, kvôli zdravotným problémom domácej panej a r. 2020 bol koronový, nesmelo sa „spolčovať“.  V piatok, 18. júna 2021, sme sa teda po dlhej dobe konečne stretli; bolo nás 23 v záhrade u Paľka a Vierky na tradičnom guláši (chýbali klasické marhuľové knedličky, že kvôli štíhlej línii).

Keďže Martinke zdravotný stav nedovolil prísť, chýbala nám hlavná pomocníčka pri príprave gulášu. Ale pomocníci sa našli, mal kto očistiť a krájať cibuľu, zemiaky, cesnak, papriku, …., aj miešať guláš či koštovať ho!

Počasie nám prialo, no dalo sa sedieť iba v tieni, na slnku bolo  horúco. Postupne sme presúvali stoly, stoličky či lavice podľa toho ako slnko putovalo. Ku kávičke bolo čo podávať, domáce kuchárky či pekárky(?) ani tento rok nezaháľali. Aj zapiť bolo čím - plno fliaš nielen kvalitného vínka ale aj iných tekutých dobrôt. Plus všelijaké chrumky, oriešky, ….

Do záhrady nám opäť prišla zmenšiť vekový priemer dcéra našich hostiteľov, ale už s 2 “novými” detičkami, 2 ročnou dcérkou a malinkým synčekom. A Vierka s Jožkom prišli s vnukom, z ktorého už je školák. Tie vnúčata nám pribúdajú a rastú....!

Veliké poďakovanie našim úžasným hostiteľom, Paľkovi a Vierke, za ich opätovné zorganizovanie tejto obľúbenej klubovej udalosti!

A znovu končím so želaním: v dobrom zdraví dovidenia o rok, priatelia!

A ešte link na fotoalbum:

https://photos.app.goo.gl/odhxFAkCz2EHUVqAA