SILVESTER 2019– na Sliači a v BA

Autor: Slávka Melečková <(at)>, Téma: Kronika, Vydané dňa: 10. 01. 2020

    Kúpele Sliač a 4-dňový silvestrovský pobyt (od 30.12.2018-2.1.2019), to bola opakovaná voľba 11 a prvá voľba Anitkinej sestry s manželom. 4 liečebné procedúry boli ako vlani (minerálny bazén sedací, minerálna vaňa, rašelina a plynová injekcia), ubytovanie opäť v Liečebnom dome Palace***. Voľba iných 10 seniorov bola: DK Zrkadlový háj v BA.     Tento rok ani sneh ani šmyklavica - ideálne podmienky na prechádzky a objavovanie "kúpeľných rezerv". Až človeka srdce bolí.... Jazierka s horúcou vodou sa dajú nájsť podľa pary vo vzduchu, nad nimi lavička s vyrezaným názvom BABIČKINA, lebo vedľa je chátrajúci Kúpeľný dom, kde sa dakedy liečila Božena Nemcová (nie tá "naša", klubová, samozrejme)! Človek musí dať pozor, aby v tom velikom parku nestratil spiatočnú cestu ( ako podaktoré seniorky ďalší deň ). Potulky parkom sú zachytené ako prvé v našom albume. Za nimi sú zábery zo "zoznamovacej izbovice" - apartmán Anitky a Slávky bol pre nás akurát!
    Silvestrovská sála bola opäť krásne vyzdobená a zaplnila sa tuším do posledného miesta. Večera úplné umelecké dielo, veľmi chutná - ako vždy. Spievala nám známa Jadranka, striedalo ju hudobné trio, vytančili sme sa dosýtosti!!

    Na Nový rok o 8.45 sme boli niektorí na novoročnej omši v Kaplnke sv. Hildegardy, iní dospávali alebo ešte chodili po procedúrach. Poobede bol koncert 3-člennej hudobnej skupiny v spoločenskej sále vedľa recepcie.

    No a na záver rozlúčková "izbovica", ďalší deň balenie a cesta domov. S kuframi nám opäť ochotne pomohol naš gavalier Mirko, odviezol nám ich autom aj pri príchode aj pri odchode; ĎAKUJEME!!

    Do fotoalbumu prispeli naši seniori aj z ďalšej silvestrovskej zábavy - v bratislavskom Dome Kultúry Zrkadlový háj. Podľa fotiek súdiac, tiež sa príjemne zabávali. Viac nám povie príspevok od našej Helky – organizátorky tejto vydarenej akcie: 

    Začiatkom decembra sa ku mne dostala nečakane informácia, že Dom Kultúry Zrkadlový Háj usporiada na konci roka "Susedský Silvester". Keď som si to bližšie pozrela, zaujalo ma motto v pozvánke na zábavu. Bolo tam: "Pozvite susedov, priateľov a známych, zoberte rezne, šalát, koláče, dajte zarobiť aj našej bufetárke a prídite spolu osláviť koniec roka 2019 do DK Zrkadlový háj. Vstupné 15,- eur/osoba".

    Tak som sa vybrala do DK pre bližšie info. Mohli sme si doniesť  všetko, aj "tekutiny", ktoré nám práve chutia. Všetok riad, príbory aj poháre že budú k dispozícii. Oslovila som  klubistov, o ktorých som vedela, že nie sú prihlásení na Sliač, že čo by povedali na tento náš návrh. S radosťou sme doma privítali súhlas s takouto formou oslavy konca roku 2019 od Lojovcov, Kukučkovcov, Farkašovcov a  Valentovičovcov. Tak som rýchlo zamierila opäť do DK, že by som potrebovala  kúpiť 10 lístkov a stôl samozrejme na prijateľnom mieste. To sa mi snáď aj podarilo. A tak sme si my 10-ti rozdelili úlohy pre zabezpečenie plného sviatočného stola a tešili sa na zábavu. Mali sme aj výborné rezne, zemiakový šalát, chlebíčky, slané aj sladké pochutiny a pitie, čo hrdlo ráči. Deň pred koncom roka ale ochoreli Valentovičovci a tak sme rýchlo hľadali dvoch na doplnenie našej spoločnosti. Presvedčili sme  našich susedov  Peťa a Marcelku Strakošových, aby sa k nám pridali - veľmi sa im v našej spoločnosti páčilo. Akcia bola pripravená skoro "do detailu". Deň vopred pri DK zaparkoval Zenko svoje auto, ktoré nám slúžilo v noci ako "chladnička nápojov" a druhým autom pozvážal od každého pripravený proviant a preložil do auta pri DK; tak mohli všetci prísť na zábavu  s prázdnymi rukami a s dobrou náladou. Tú nám robili 2 kapely, jedna hrala aj naše melódie /swing, jive..../, druhá bola skôr do ľudovej a retro nôty a od polnoci bola disco, tiež "všehochuť". Myslím, že sme sa všetci dobre zabavili, zatancovali a vykročili do roku 2020 tou správnou nohou.

Link na album: https://photos.app.goo.gl/Npz6LmoEiz1d581F7