Silvestrovská kolaudácia

Autor: Slávka Melečková <(at)>, Téma: Kronika, Vydané dňa: 02. 01. 2017

     Alebo dve muchy jednou ranou? V “gulášovej záhrade” Paľka a Vierky vyrástol ich nový dom – a ten sme kolaudovali akurát na Silvestra; sme = 21 členov a priateľov nášho TK.

   Domáci pripravili výbornú kapustnicu a my sme podonášali tuhé i tekuté jedlo, stačilo by aj na párdňový pobyt!! Dom je priestranný, pomestili sme sa pohodlne všetci. Dokonca aj mini-miesto na tanečky sa našlo. Najneposednejší bol Bohuš – potreboval ukázať ako sa dá tancovať po mesačnej operácii bedrového kĺbu!! Alenka zase pôsobila ako “počítačový vírus” - mnohí chceli získať od nej aplikáciu “ElfYourself”, ktorá umožní vytvoriť vtipné tanečné video po dodaní vlastných fotiek; a tak starí rodičia boli ako ich vnúčatá – mobily boli žeravé, všetci chceli hneď všetko vedieť!! Dôkazy sú v novom fotoalbume:
https://goo.gl/photos/2pKjC6PDhSbwE4q98

   Nováčikom našej spoločnosti bol Marian, ktorého doviedla Dáša; dúfam, že neoľutoval svoje rozhodnutie prísť a cítil sa medzi nami dobre!??

   My, kolaudujúci, sme domácim podarovali kvet-orchideu a pridali minidarček-minisumičku; Vierka skonštatovala, že bude na nový kotol na budúcu guláš party! Kvet za nás odovzdala hneď na úvod Gitka, ktorá ako dobrá manželka “musela” potom odísť domov ku kašľajúcemu Ľubovi; že ju čakal doma s večerou!! No veď dobre, ale….. Aj ďalší kašľajúci nemohol prísť – Lacko F.; okrem toho nemal ani on ani Marika ešte “doriešený” časový posun medzi USA a SK.

   Všetci sme si vzájomne o 24.00 želali ŠNR – “šampanské tieklo prúdom”; opäť sme ušetrili na šoféroch. Odchádzali sme dosť neskoro – či vlastne skoro ráno, vo veľmi hustej hmle, ktorá padla na Bratislavu po krásnom slnečnom poslednom dni r. 2016.

A ešte záverečné želania do dní r. 2017:

Nech sa starosť všetka zruší a nech vládne pokoj v duši.
Čo bolelo nech sa zhojí, čo tešilo nech sa zdvojí.
Aby boli v novom roku iba slzy šťastia v oku.