Mikuláš 2016

Autor: Slávka Melečková <(at)>, Téma: Kronika, Vydané dňa: 07. 12. 2016

    Každý vie, že 6. decembra má meniny Mikuláš! Presne v ten deň sme sa tento rok zišli, aby sme si rozdali mikulášske darčeky a pogratulovali si „šťastné a veselé“!


    Vlani sme mali náhradného anjela, tentokrát náhradného čerta; anjel chýbal. Čerta úspešne zastúpila Ivka, jeho „oblek“ jej bol dobrý, celkom jej to pristalo! Čerta-Bohuša sme pozdravili do telefónu mohutným „ahoj“; určite ho to v nemocnici potešilo. Aj iní skalní chýbali, bolo nás menej ako zvyčajne, „len“ 25. Našťastie dôvody boli pracovno-súkromné. A možno niektorí nezvládli nakopenie TK-stretnutí poslednú dobu: 15.10. – 25. výročie klubu, 16.11. - pätoro narodenín a 6.12. – Mikuláš!

   Tri seniorky sme prišli skôr, pomôcť so slávnostným prestieraním; stoly ale už boli vyzdobené, ladené do červena – ešte že náš Mikuláš nestráca elán a chuť to pre nás každoročne robiť – ďakujeme! Príhovor a prípitok tiež boli v zastúpení, namiesto Petra „rečnil“ Ľubo – Peter mal starootcovské povinnosti a prišiel neskôr! Kapustnica sa mu ešte ušla, bola výborná, zvládnúť sme museli jej zvýšenú cenu oproti vlaňajšku. Aj koláčiky boli chutné - kúpené i domáce!

   A skoro som zabudla: tento rok sme mali aj mladé posily; Alenke prišiel syn s manželkou a 2 deťmi - tie sa Mikuláša nebáli, vidno to aj na fotkách! Tu je link na nový album:

https://goo.gl/photos/vzEsMFAkqxgCTQeT9


   Tak teda „šťastné a veselé“ a dovidenia o rok, Mikuláško!