Rozlúčka s Jarkou

Autor: Slávka Melečková <(at)>, Téma: Kronika, Vydané dňa: 03. 05. 2016

     Náš klub sa „narodil“ už pred 25 rokmi; presne toľko rokov nám všetkým pribudlo! A hoci my to tak nepociťujeme, realita života nám to pripomína už 3. rozlúčkou s členom nášho klubu.

Tá prvá bola 17. októbra 2007 s Milanom Tomašovičom (nar. 1945) – prišlo to ako blesk z čistého neba. Druhá smutná zpráva nasledovala po troch rokoch a troch mesiacoch - 19. 01. 2011 navždy odišiel ďalší klubový Milan, Milan Poláček (nar. 1948).

A pred týždňom, 25. apríla 2016, naše kroky opäť viedli do krematória – boli sme sa rozlúčiť s Jarkou Šidelskou, rod. Filustkovou (nar. 1943)! Bola s nami celých tých 25 rokov existencie 1.TK Senior ako priateľka klubu, lebo ako profesionálna učiteľka tanca sa nemohla zúčastňovať amatérskych seniorských tanečných súťaží. “Prepožičala” nám – Slávke - za tanečného partnera svojho manžela Juraja, ktorý je tiež zakladajúcim členom-priateľom nášho klubu, bola s nami na našich prvých súťažiach v Brémach, pripravila spolu s Jurajom nejednu našu choreografiu, …..

Nie všetci sa mohli prísť s Jarkou rozlúčiť. My čo sme prišli, sme si boli potom pospomínať na ňu a pripili sme si na jej pokojný odchod, ale i na jej ľahký krok v tanečnom nebi.

 Slovenský tanec stratil v Jarke nielen PANI učiteľku tanca, ale aj jednu z prvých tanečníc, ktoré boli pri vzniku spoločenského tanca na Slovensku na prelome rokov 1959 – 1960.

 Spomíname na teba, Jarka, aj my, starí členovia niekdajšieho KST PKO Bratislava. Bola si kamarátka, ktorá napr. neváhala požičať svoje tanečné šaty študentke (ktorá v nich potom získala 2 majstrovské tituly v latine), bola si za každú “srandu” v našom mladom tanečnom kolektíve, bola si ….

 Ďakujeme, že si BOLA súčasťou našich životov!