2016 - Otvárali sme ples seniorov (napísal J.L.)

Autor: Slávka Melečková <(at)>, Téma: Plesy, Vydané dňa: 28. 02. 2016

    Presnejší názov plesu: Ples seniorov Bratislavského samosprávneho kraja; v Inchebe, 12. februára 2016. Bolo to už tretie naše účinkovanie na tomto plese a vždy s inou choreografiou.


    Tentokrát to bola choreografia "Liek na krízu", ktorej autorom bol opäť náš „dvorný“ choreograf P. Horáček . Dostala meno po rovnomennej piesni s nádychom 30-tych rokov 20. storočia, na ktorej melódiu sa aj tancovalo. Výhodou tohto predtancovania je, že ju môže tancovať rôzny počet párov. V tomto prípade sme tancovali v 7 párovom zložení - Gitka s Ľubom, Vierka s Paľkom, Vierka s Jozefom, Zeno s Helkou, Bohuš s Alenkou, Vojto s Ivou a Božka s Jožkom. Posledný menovaný pár robil počas plesu aj ukážky latinsko-amerických tancov CHA-CHA a Jive, čo malo byť aj stimulom pre staršie ročníky, aby sa nevyhýbali parketu. Najväčším stimulom však malo byť prezradenie súčtu rokov tohoto páru, ktorý je viac ako 140!
    Prínosom tohto predtancovania bolo, že sme trošku „zdvihli“ naše klubové konto, za čo patrí vďaka Helke, ktorá akciu zorganizovala. Zabavili sme sa aj my pri neformálnych tanečných kreáciách, stretnutiach so známymi či pri ochutnávaní vín vo vinotéke. Keďže roky sa nám nedarí zastaviť veríme, že ešte nejaké „pestvá“ sa nám podarí „vyrobiť“ a na nejakom plese to ešte v budúcnosti roztočíme...