Silvester 2015

Autor: Slávka Melečková <(at)>, Téma: Kronika, Vydané dňa: 09. 01. 2016

  Vlastne SILVESTRE, lebo prvýkrát sme sa nevedeli dohodnúť na jednom mieste nášho pobytu!! A tak časť sa rozhodla pre "overenú klasiku" - Kúpele Sliač a iní boli otestovať piešťanský hotel Magnólia. Tu sú dve pravdivé správy o stave stretnutia sa roka s rokom.
1. správu podal J.L., akreditovaný senior a 2. podala D.N., akreditovaná seniorka.


Silvestrovský pobyt na Sliači   

    Najstarší známy kalendár vznikol v Egypte v 4. tisícročí pred Kristom (p.K.). V Číne sa vytvorenie kalendára pripisuje cisárovi Fu Simu. Mayovia používali špecifický mayský kalendár. V staroveku sa roky často počítali podľa vlády panovníkov. V Grécku sa počítali od prvých olympijských hier, čiže 776 p.K. V Ríme sa roky počítali od založenia mesta Rím (ab urbe condita), čiže od 753 p.K. Pre Arabov je to od roku 622, čiže od Hidžry. V Európe sa roky počítajú od narodenia Krista. Toto počítanie zaviedol mních Dionysius Exiguus okolo roku 532. V roku 1582 sa začal používať gregoriánsky kalendár, predtým sa používal juliánsky kalendár.

    A toto všetko predchádzalo tomu, aby sme sa my, členovia a priatelia 1.TK senior, stretávali v čase, keď sa rok s rokom stretne, v nejakom dôstojnom priestore. Dobré životné podmienky nám na túto stretávku poskytli už 3-krát za sebou Kúpele Sliač. Kúpeľnými procedúrami, ale aj fúkanými a vodovými onduláciami, masážami a orezávaním kopýtok na pedikúre sme sa pripravili na večernú šou.

    Toto sa môže zdať, ako prechádzka ružovým sadom, ale nástup na túto bohémsku šou začínal trochu prozaicky... Kým som si ja 29. 12. ešte len rozlepoval oči, tak mi už jedna nemenovaná, chtíčom nasiaknutá členka telefonovala zo stanice, že kde sme, my ostatní. Najprv ma heglo, ale potom som vybľabotal: však nástup je až zajtra! A keď bolo zajtra (30. 12.), tak sme všetci boli už 30 min pred odchodom na stanici, len jedna nemenovaná osoba nestíhala príjazd na hlavnú stanicu! A keď náš rýchlik dobehol na žst Vinohrady, tak sa postavila na nesprávne nástupište a náš vlak odfrčal. Bolo že to škodoradosti...

   Ale poďme k ročáckej stretávke... Po obvyklom fotohalte v hale kúpelného hotela sme sa pobrali do spoločenskej dvorany a tam sme z balkóna, s dobrým výhľadom hodnotili tanečné kreácie a róby. Menu - klasika - výborné, víno taktiež a vôbec úroveň ako sa patrí. Kultúra sa pozvoľna dvíhala a vrcholom bola kapela Cigánski diabli. Pri tangách, bluesoch, valčíkoch či čardášoch sme sa vybláznili tak, až jedna nemenovaná dáma okúsila tvrdosť podlahy... Pred polnočnou stretávkou rokov ešte organizátori stihli v tombole vylosovať aj jedného nemenovaného (J.L.) člena TK, a tak si odpochodoval pre škatuľu plnú talianskych ingrediencií. A potom nastal rachot. Taká trma-vrma, kým ten mladší 2016, nevyprášil toho staršieho 2015 do dôchodku... A potom sa zas hodovalo na kapustnici, pečenom prasiatku, resp. svini, rezňoch, šalátoch, koláčoch, .... hotový som, .... "doma–komora"…. No, to je ešte z toho vína. To malo byť "Sodoma-Gomora"! A potom.... jááááj už ani neviem... A čo mladé nevládalo, to staré tancovalo, až do 02,30 a potom padlo do postele. Inak - mali sme najkrajšie izby z našich 3 pobytov... O 8.45 sme už boli niektorí na zaujímavej novoročnej omši a iní zas chodili po rehabilitáciách. Boli sme radi, že sme mali medzi sebou prvýkrát aj našich mladých Gabiku a Mirka. Prišli autom, ako aj Alenka s Jankom. My šiesti - Ivka, Hedka, Dáška, Bohuš a ja, verní našej ŽHD, sme šli v jednom kupé domov a 3 hodiny cesty sme sa bavili ako na Silvestra. Urehotaní a rozkokošení sme sa v BA rozpŕchli, aby sme sa tešili na ďalší Nový rok....


Silvestrovský pobyt v Piešťanoch.

    My šiesti /Anička, Daniela, Vierka,  Paľko i Helenka so Zenkom/ sme sa rozhodli posledné dni roka a Nový rok 2016 stráviť v hoteli Magnólia. Dodržali sme pôvodne preferované: "Nie je dôležité KDE, ale S KÝM"! To sa potvrdilo na spoločných prechádzkach, posedeniach na programoch, ktoré pripravil hotel i pri pohárikoch na izbe, kde sme prelúskali množstvo zaujímavých podnetov. Dobrá nálada a neúnavný tanec nás držali pri živote do ranných hodín po privítaní Nového roka.

Milí moji, ďakujem Vám za spoločnosť. Teším sa na "opáčko" o rok na novom mieste.

link na fotoalbum:

https://photos.app.goo.gl/mC7eBvvSavMCzvAGA