Mikuláš 2015

Autor: Slávka Melečková <(at)>, Téma: Kronika, Vydané dňa: 14. 12. 2015

     Náš Mikuláš-Jozífek-Pepino-JožkoL. .... opäť nielenže vybavil termín v „našej tradičnej oslavovni“, ale tvrdo makal (ako každý rok) na jej výzdobe. A hlavne - nezabudol prísť, s čertom-Bohušom! Anjel bol tento rok náhradný – zaskočila Helka, s anjelskými krídlami, či vlastne s krídelkami!


    V stredu, 2. decembra sa tak stretlo vyše 30 členov a priateľov nášho TK za slávnostne prestretým stolom, každý priniesol malý balíček-darček do mikulášskeho batohu. Začalo sa príhovorom a prípitkom nášho šéfina-Petra, pokračovalo sa výbornou kapustnicou.

   Darček sa ušiel každému. Dozerala na to, okrem Mikuláša a čerta, „anjelica Helenka“. Boli viac-menej úspešné pokusy aj niečo zarecitovať, zaspievať či prečítať - ako odplata za balíček. Na stoloch bola tradične hojnosť sladkých i slaných dobrôt. Martuška excelovala úžasnými pagáčikmi – poslala mailom  potom aj recept. 

   Pomaly by sme mali premenovať náš klub na TSTK (tanečno-spoločensko-turistický klub), čo poviete? Na názve ale nezáleží; hlavné je, že sa aj s pribúdajúcimi rokmi radi stretávame! 

   ĎAKUJEME, Mikimu i čertovi! Z pekla nám reklamovali: "To, že pravidelne maká aj náš člen na výzdobe je pre niekoho ako samozrejmé, ale aká by to bola výzdoba keby tam nebolo jeho estetické cítenie to si ani nevieme predstaviť! Takže len toľko na zasmiatie..... !" A ja dodávam, že napriek tomu, že to prišlo z pekla, je to svätá pravda!

Dovidenia o rok!

link na fotoalbum:

https://photos.app.goo.gl/f4pLWjoMM5mkdp56A