1. TK Senior 1. TK SENIOR BRATISLAVA


Najstarší slovenský tanečný klub, určený pre vekovú kategóriu nad 40 rokov, založený v roku 1991.
Združuje nadšencov všetkých profesií, ktorí tanec povýšili na krásnu súčasť života
Dnešný dátum: 29. 05. 2020  Hlavná stránka :: Zoznam rubrík :: Weblinky :: Kalendár, nástenka  


Výlety

* Výlet 2011 - Bojnice

Vydáný dňa 21. 06. 2011 (4637 zobrazení)

    Vlani 25, tento rok až 33 sa nás zišlo v tretí júnový víkend na tradičnom klubovom výlete.


      Niektorí sa na výlet vybrali už vo štvrtok 16.6., iní až v piatok, resp. v sobotu. Tentoraz sme si išli pozrieť Bojnice a okolie. Ubytovali sme sa v železničiarskom rekreačnom zariadení DEVÍN, ktoré sa nachádza na začiatku chatovej oblasti kúpeľného mesta Bojnice, asi 600m od najväčšej ZOO na Slovensku, 600m od Bojnického zámku a asi 800m od svetoznámych kúpeľov. Väčšina prišla už vo štvrtok.
    V piatok bol v pláne výstup na vrch Kľak (1351,6 m) z Fačkovského sedla (802,0 m), ktoré tvorí prirodzenú hranicu medzi Malou Fatrou a Strážovskými vrchmi. Ráno bolo daždivé, ale okolo deviatej prestalo pršať a tak sme nasadli do áut; cestou ešte zastávka pri prameni rieky Nitra, asi 2 km pred Fačkovským sedlom, kde sme potom zaparkovali autá. Cez Reváňske lúky sme pár sto metrov išli všetci spolu, ale do Reváňskeho sedla (1184,0 m) nás vyšlo len „zopár“. Nečudo, výstup bol strmý a bolo veľmi šmykľavo - šancu mali len tí dobre obutí!! Tí síce tiež dobre obutí ale "rozumnejší“, sa vrátili k autám a do „miestnej krčmy“, či salaša. Po výstupe do Reváňskeho sedla sme si oddýchli a rozhodovali sa, či ísť ďalej – mrholilo až pršalo a viditelnosť bola nulová. Škoda!!! A tak sme sa vrátili, miestami sme sa doslova šmýkali dole. Doplatila na to naša „skalná“ turistka Daniela, zlomila si ľavú ruku v zápästí! Jediná z nás nebola „dobre obutá“ – čo ale neznamená, že nám ostatným sa nešmýkalo tiež. Mali sme väčšie šťastie a či čo? Aj my sme sa potom v „miestnej krčme“, či salaši najedli a napili. Tí „rozumnejší“ už boli autami na spiatočnej ceste a niektorí stihli aj návštevu bojnického zámku (kde v tieto dni bola akcia 15. ROZPRÁVKOVÝ ZÁMOK - KOCÚR V ČIŽMÁCH; t.j. veľa ľudí, nebol normálny sprievodca po zámku, ale len rozprávkový). Nasýtení a oddýchnutí turisti sme sa potom vracali do áut a skoro nás „porazilo“ – Kľak sa nám ukázal v záplave slnka v plnej paráde!! Ale zopakovať tú cestu hore by ozaj nebolo únosné – snáď niekedy inokedy??!! V bojnickej nemocnici Daniele ruku zrongenovali, „ošetrili“. Keď sme sa z nemocnice vrátili, už sa sedelo pred chatou pri ohni, opekalo sa, jedlo a pilo...; zásoby z domu boli ako vždy – domáce napečené dobroty a aj „tekuté dobroty“. Nálada bola dobrá, spievalo sa a sedelo dlho do noci!
    V sobotu sme náročnosť terénu zmiernili – túlali sme sa Bojnicami, mestom, ZOO, i kúpelmi. Teplé liečivé pramene, vhodné klimatické podmienky a jeden z najstarších a najkrajších kúpeľných parkov na Slovensku vytvárajú ideálne podmienky na kúpeľnú liečbu nervových chorôb a chorôb pohybového ústrojenstva. Poobede sme si niektorí boli aj zaplávať, aj vo vonkajšom kúpelnom bazéne a aj vo vnútornom Zelenom i Modrom bazéne. Zopár nás navštívilo aj Múzeum praveku Slovenska, ktoré sa nachádza v starom historickom centre mesta Bojnice v areáli Prepoštskej jaskyne. I sobotný večer začal sedením pri ohni, ale počasie rozhodlo, že sa máme presťahovať na priestrannú krytú terasu, odkiaľ nás neskôr chlad vyhnal dnu do jedálne. Tam potom v „neskorých nočných hodinách“ bola diskusia o našom klubovom 20. výročí, ktoré chceme v októbri oslavovať.
    V nedeľu po raňajkách išli niektorí už domov a dalšia skupina sme ešte navštívili bojnickú ZOO. Po neblahej sobotnej skúsenosti s bojnickými reštauráciami, ktoré nestíhali nával turistov, sme obedovali v Prievidzi, v peknej reštaurácii v Starom sídlisku, kam nás zaviedla naša prievidzká rodáčka Slávka. Známa to pesnička „Chvála nášmu výletu.......“ pre nás neplatila, lebo sme síce doslova nezmokli, ale niektorí sme na dialnici išli v až nebezpečnom lejaku! Chvalabohu, všetci sme došli domov ok – teda okrem Daniely, ktorá má na pár týždňov o „program“ postarané!
link na fotoalbum:

https://photos.app.goo.gl/v3maiYfHCRfpwGY36


[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasov: 1] 1 2 3 4 5
Celý článok | Autor: Slávka Melečková | Informační e-mailVytisknout článek

Najčítanejšie

Kalendár
<<  Máj  >>
PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kontakt
Ing. Peter Loja peter.loja(at)chello.sk
02 45246495
0915711820


Tento web pracuje na báze phpRS, PHP, MySQL, Dingo.
v