1. TK Senior 1. TK SENIOR BRATISLAVA


Najstarší slovenský tanečný klub, určený pre vekovú kategóriu nad 40 rokov, založený v roku 1991.
Združuje nadšencov všetkých profesií, ktorí tanec povýšili na krásnu súčasť života
Dnešný dátum: 13. 08. 2020  Hlavná stránka :: Zoznam rubrík :: Weblinky :: Kalendár, nástenka  


Výlety

* Výlet 2014 - Vrátna

Vydáný dňa 23. 06. 2014 (3426 zobrazení)

     8 áut, v nich rozdelených 26 výletníkov, sa vybralo v piatok, 20. júna, na tohtoročný klubový výlet spoznať, či obnoviť si spomienky na Vrátnu dolinu a Kysucké vrchy.


    Prvýkrát sme na ubytovanie využili zľavový portál – typ prišiel od našej aktívnej Ivky, ktorá vybrala ponuku na „Luxusný wellness pobyt v hoteli Bránica**** “. Hotel je situovaný do Bránickej doliny neďaleko obce Belá, v prekrásnom prostredí Krivánskej Malej Fatry s čarovnou Vrátnou dolinou. Názvy lokalít ako Jánošíkové diery, Malý i Veľký Rozsutec, Veľký Kriváň, Chleb, … sú iste známe temer každému. Jánošíkove diery alebo len Diery, je sústava tiesňav a kaňonov, ktoré patria medzi najkrajšie prírodné útvary v Malej Fatre. Skladajú sa z troch ucelených častí: Dolné diery, Nové diery a Horné diery. Preteká nimi Dierový potok, ktorý ich vyformoval. Východiskom do Dier sú osady patriace do katastrálneho územia obce Terchová - Štefanová a Biely Potok.
    My sme sa v piatok rovno z Bratislavy doviezli autami do Štefanovej, po ľahkom obede v miestnej reštaurácii sme išli žltou značkou ku kolibe Podžiar, kam sme ale došli už len 6- Božka, Dáša, Heda, Slávka, Juraj a PeterZ. Ostatní sa po krátkej prechádzke išli ubytovať a užívali si hotelový wellness. Piati sme pokračovali modrou značkou na Horné diery, tiesňavou medzi vrchmi Veľký Rozsutec a Malý Rozsutec, ktorú vytvára prielom potoka pod Poludňovými skalami a vďaka sústave strmých rebríkov je turisticky najatraktívnejšia. Potok prekonáva prudké klesanie sústavou deviatich vodopádov s výškou 2 m až 4 m, ktoré tvoria prírodnú pamiatku Vodopády Dierového potoka. Alenka s Jankom sa na túru vybrali dávno pred nami, lebo z BA vyrazili už ráno, vyšli až po rázcestie Pod tanečnicou a odtiaľ zelenou dole do Štefanovej. My piati sme vyšli “len” po rázcestie Pod pálenicou a tiež zelenou dole. Boli sme radi, že nemusíme ísť aj dole po modrej! Po ubytovaní sa v hoteli sme sa pridali ku ostatným “welnesujúcim sa”. Nasledovala výborná večera a po nej sme sa zgrupovali na hotelovej chodbe, aby sme zaspievali “Živio…” narodeninovej GitkeH.
    V sobotu po výdatných raňajkách sme sa vybrali ku horskej chate Vrátna, ktorá je v závere Vrátnej doliny. Nachádza sa na úpätí Veľkého Kriváňa vo výške 740 m n. m. Priamo v chate je dolná stanica novej kabínkovej lanovky na Snilovské sedlo-Chleb z roku 2005. V minulosti sa tu nachádzala stanica sedačkovej lanovky, ktorá začala premávať v roku 1950 spolu s dokončením chaty. Lanovkou sme sa vyviezli na Snilovské sedlo (1 524 m n. m.) - rozsiahle lúčnaté horské sedlo v najatraktívnejšej časti hlavného hrebeňa Krivánskej Malej Fatry medzi vrchmi Veľký Kriváň a Chleb. Časť sa nás vybrala na Veľký Kriváň, časť do chaty pod Chlebom, kde sa stihli schovať pred dažďom; “Krivanci” sme cestou dole vyberali z batohov čo kto mal, aby sme nepremokli až na kožu. Hore bolo neuveriteľne veľa ľudí, hotové korzo! V reštaurácii hornej stanici lanovky sme sa sušili, jedli, pili, ….; žiaľ, dážď nám prekazil zamýšlanú hrebeňovú túru: Snilovské sedlo – Chleb – Hromové – Poludňový grúň - Chata na Grúni - Chata Vrátna. 4 sme ale predsa ešte vystúpili aj na Chleb; cestou sa nám dosušili zmoknuté nohavice. Dole sme sa všetci, ako zmoknuté kurence, odviezli lanovkou. Po návrate do hotela dobre padlo zohriať sa vo wellnesse až do večere. Tradičná “chodbovica” sa zmenila na “izbovicu”, u Gabiky s Petrom, ktorí mali velikú izbu. A “Živioo…” sa spievalo tentokrát Jankovi k narodeninám.
    V nedeľu po raňajkách sme sa pobalili, prerozdelili sa do áut, lebo 2 autá museli odisť do BA a niečo po desiatej sme vyrazili smer Oščadnica-Dedovka; niektorí ešte so zastávkou v kysuckej obci Stará Bystrica, kde si pozreli najväčšiu drevenú sochu na Slovensku – slovenský orloj. Stretli sme sa na parkovisku strediska Snowparadise Veľká Rača Oščadnica, vyviezli sme sa kúsok sedačkou a pešo pokračovali na najvyšší vrch Kysuckých Beskýd, Veľkú Raču, s nadmorskou výškou 1236 metrov. Odmenou nám bol úžasný výhľad na slovenské aj poľské kopce! Vrcholom totiž prechádza štátna hranica s Poľskom. Aj poľske pivo dobre chutilo. Škoda, že tam dosť fučalo, ale našťastie dážď nás tesne minul, pršalo len na poľskej strane. Zostup sme si uľahčili sedačkou. Posedeli a zohriali sme sa pri dobrom jedle v reštaurácii Hotela*** Marlene, ktorý sa nachádza len 1,5 km od strediska Snow Paradise Veľká Rača. A potom, žiaľ, výlet skončil a čakala nás už len cesta domov!

link na fotoalbum:

https://photos.app.goo.gl/6YGmgzsmZZCcWnwx7[Akt. známka: 2,33 / Počet hlasov: 3] 1 2 3 4 5
Celý článok | Autor: Slávka Melečková | Informační e-mailVytisknout článek

Najčítanejšie
Mikuláš 2019
(09. 01. 2020, 932x)
Dokumenty z VZ OZ 1. TK Senior
(14. 02. 2020, 768x)

Kalendár
<<  August  >>
PoUtStŠtPiSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       

Kontakt
Ing. Peter Loja peter.loja(at)chello.sk
02 45246495
0915711820


Tento web pracuje na báze phpRS, PHP, MySQL, Dingo.
v