Akcie pre dôchodcov

Autor: Slávka Melečková <(at)>, Téma: Rôzne, Vydané dňa: 20. 06. 2010

Článok “od našej korešpodentky” Alenky Poláčkovej:

Nápad vznikol tak, že v rámci boja proti tréme som ponúkla Aničke Barčákovej naše možnosti ako potešiť dôchodcov z Domova seniorov v Lamači, ktorých ona učí tancovať - robí tam pre nich tanečný kurz.
My môžeme prísť zatancovať a oni budú mať inšpiráciu, budú vidieť kam sa môžu za 3 roky pretancovať. To bola ponuka pre organizátorku Aničku a "jej" dôchodcov.
9. júna tam mali juniáles s hlavnými protagonistami Adelou Banášovou a Petrom Modrovským, ktorí tam neboli prvý krát. Samozrejme, že hlavnou témou bolo “Let´s dance” a otázky i odpovede hostí, na ktorých sa všetci dobre bavili.
Na spestrenie popoludnia sme my zatancovali chacha a jive a potom sme si zatancovali aj s obyvateľmi domova. Bola to veľmi milá akcia a ak sa to páčilo, iste bude repete; dúfam, že sa k nám pridajú viacerí z klubu …...!

Pridaný doplnok k článku: repete nedalo na seba dlho čakať - boli sme znovu oslovení Aničkou Barčákovou z Domova seniorov v Lamači, aby sme im 15. júna spestrili oslavu jubilantov. Tentokrát sa k nám pridali aj Božka s Jožkom. Veríme, že sa naše tanečky páčili a trochu sme jubilantov pobavili.
Anička Barčáková nás po tejto akcii ešte zavolala na tanečné popoludnie dôchodcov v Zrkadlovom háji - pozrite si zopár fotiek aj zo Zrkadlového hája. Zábava bola výborná a prekvapivo veľa dôchodcov dobre tancovalo a bavilo sa. Bola medzi nimi aj Božkina tanečná známa z mladosti, ešte z KST PKO; veľmi rada si zatancovala s "profesionálmi"!
Spoznáte ju na fotke, bývalí tanečníci? Ďalšia takáto tancovačka bude v septembri...