Dance for life 2009

Autor: Slávka Melečková <(at)>, Téma: Kronika, Vydané dňa: 05. 11. 2009

    V sobotu 31.októbra 2009 sa v Spoločenskej sále PKO Bratislava uskutočnil už 5. ročník tanečného festivalu Dance for life – Tanec pre život.


    Organizátormi festivalu boli nielen Peťo Horáček s jeho klubom Uni-Dance ale aj Peter Modrovský s Tanečnou akadémiou Dansovia.
Veľkými lákadlami jubilejného ročníka boli i známi moderátori Adela Banášová a Matej Cifra-Sajfa či hviezdy z Let´s Dance. Ale pre tanečných fajnšmekrov hviezdami večera boli hostia z Talianska - trojnásobní majstri sveta v ŠTT, Paolo Bosco & Silvia Pitton.
Naši klubisti - Božka Nemcová s Ivanom Galambošom otvárali večer v rámci Večera majstrov - 5O. výročia prvej majstrovskej súťaže v spoločenskom tanci na Slovensku. Oba páry predviedli úchvatnú šou (samozrejme primerane svojmu veku a tanečným titulom), ktorú diváci ocenili neutíchajúcou standing ovation.
Hlavnou súťažnou časťou večerného galaprogramu bolo prestížne zápolenie akademikov – Grand Prix univerzít SR v tanečnom športe. Neopakovateľným počinom bolo aj stretnutie tanečných majstrov SR od roku 1959 do roku 2009, ktorí dostali od organizátorov pamätné plakety. Sme radi, že boli medzi nimi aj ženské “majstrovské tanečné polovičky”, spoluzakladatelky nášho senior-klubu (i keď jedna z nich dostala ocenenie až dodatočne s ospravedlnením; no čo už, nikto nie je dokonalý, ani organizátori večera).
Páčila sa aj naša choreografia rumby - Nočné ruže, ktorú v ten večer zatancovalo 9 párov nášho 1. TK Senior.
link na fotoalbum:

https://photos.app.goo.gl/jZqQoGfcfu5jSRuX9