2008 - 1. tanečné sústredenie v Piesočnej

Autor: Slávka Melečková <(at)>, Téma: Kronika, Vydané dňa: 17. 09. 2008

    Áno, sobota - nedeľa, 13. a 14. september, to bol dátum nášho 1. tanečného sústredenia neďaleko Moravského sv. Jána, v zariadení v Piesočnej, ktoré slúži ako Škola v prírode.     Niektorí prišli už v piatok večer, iní v sobotu ráno. Napokon nás bolo 27 !! Prišli aj takí, ktorí to vzali ako strávenie voľného času s kamarátmi, lebo nemajú partnera či partnerku. A prišli aj také páry, ktoré si opäť našli cestu medzi nás!

    Gitka urobila „rozvrh hodin", aby sa stihla LAT aj STT, plus nácvik našej novej choreografie. Tréningy boli 3-fázové, aj s večernými CP-čkami!!! Neverili sme, že seniori toľko vydržia! V sobotu bola LAT, tréning viedol náš tréner Juraj Komora. V nedeľu ho pri STT vystriedal Peťo Loja. Obaja nás riadne „potrápili"; venovali veľa času aj novej „choreo" – jednak kvôli pamäti a aj preto, aby to vyzeralo ako sa patrí, nie priveľmi „seniorsky"!

    Tie uvodzovky v nadpise článku treba vysvetliť: sústreďovali sme sa totiž nielen na parkete, ale aj v jedálni či na izbe - v apartmane Vierky a Paľka; v sobotu večer aj pri ohníčku – na opekačke; jej výsledok sa ale konzumoval už v jedálni, vietor bol príliš studený! Veď bolo aj veľa dôvodov na sústredenie sa – pre viacerých znelo mohutné živóooooooooo.....! Niektorým pribudol rok, iných meno bolo práve v kalendári. 

   Na záver ešte poďakovanie našej klubovej organizátorke, Gitke „Kukučke", ktorá má hlavnú zásluhu na našom sústredení! Dúfajme, že hoci bolo našim prvým, neostane posledným. A hlavne, že sa to prejaví vo výkonoch na tanečných súťažiach!?

    Žiaľ, počasie neprialo nášmu plánovanému nedeľnému výletu a tak sme po raňajkách museli všetci domov.

link na fotoalbum:
https://photos.app.goo.gl/TvKQ43iZUf8UXnKX9