Súťaž vo viedenskom klube TSC Activ, 2008

Autor: Slávka Melečková <(at)>, Téma: Súťaže, Vydané dňa: 23. 03. 2008

V piatok, 14.3. a v sobotu, 15.3.2008 sme opäť boli na súťaži; v piatok to bol Breitensportturnier go4dance – súťaž neorganizovaných párov a v sobotu  Bewertungsturnier / OFFEN -  súťaž pre páry tried D a C vo vekových kategóriách od juniorov až po seniorov. Obe súťaže boli vo Viedni, v časti Strebersdorf. Organizátorom bol tanečný klub TSC Activ.

V piatok, po dobrodružnej ceste v hustom lejaku a dopravnej špičke krížom cez celú Viedeň, sme napokon úspešne prišli na miesto určenia – do školy, kde prebiehala súťaž. Tancovali neregistrované páry všetkých vekových kategórií z Rakúska a zo Slovenska.

V ŠTT z našich párov tancovali: Martina Galambošová – Juraj Dillinger, Izabela Tóthová – Honzo Novák, Vierka  Farkašová – Paľko Farkaš a Božka Nemcová – Jožko Lehocký.

Všetky tieto páry si spolu s rakúskymi pármi zatancovali ŠTT (LW,TG,WW ) 2 krát  - v 2. kole Božka s Jožkom tancovali v 1. finále, ostatní v druhom. 1. miesto napokon získali naši, Božka Nemcová – Jožko Lehocký.

Oficiálne výsledky STT nad 45

V latine (tance SA,CC,JI) to bola naša klubová súťaž vo Viedni, nakoľko tancovali len 4 naše páry : Izabela Tóthová – Honzo Novák, Vierka  Farkašová – Paľko Farkaš, Božka Nemcová – Jožko Lehocký a Alena Poláčková – Milan Poláček.

Najúspešnejší pár bola opäť Božka s Jožkom - suverénne vytancovali prvé miesto aj v LAT. Na 2.mieste skončili Izabela – Honzo, za nimi boli Alenka – Milan a na 4.mieste skončili Vierka – Paľko.

Oficiálne výsledky LAT nad 45

Za povzbudzovanie ďakujeme trénerovi Peťovi Lojovi, Slávke Melečkovej, Marte Dillingerovej a Bohušovi Brodňanovi. Ono sa to nezdá, ale také povzbudzovanie veľmi poteší...

Na ďalší deň, t.j.  v sobotu 15.3., v seniorskej súťaži triedy C sa v štandardných tancoch zúčastnil náš pár Ľ. Kukučka - M. Kukučková. A to hneď v dvoch vekových kategóriách. V prvej súťaži (nad 55 rokov) získali 2. miesto (z troch párov :-)) a v kategórii nad 45 rokov (to zn. medzi mladšími) sa prebojovali do finále a umiestnili sa na 5. mieste. Aby sa náš pár (ako jediný z nášho klubu) necítil na súťaži tak osamotený, svojou účasťou a povzbudzovaním ho podporili aj naši tréneri, Peťo Loja s manželkou Gabikou.