Mikuláš 2007

Autor: Slávka Melečková <(at)>, Téma: Kronika, Vydané dňa: 09. 12. 2007

  V podvečer 6. decembra krásne vyzdobená sála klubu Valčík vítala opäť seniorov nášho 1. TK.

   Mikuláš – tento rok bez brady, v úplne novom odeve, s biskupskou čapicou na hlave - mal po svojom boku nielen krásnu čerticu Juditku, ale priviedol si ďalšieho pomocníka – zlatovlasého anjela, ktorému nechýbali krídla a gloriola nad hlavou. Popri štíhlej zvodnej čertici pôsobil vo svojom modrom rúchu no, povedzme, že plnoštíhlo, ale určite sme mu všetci v duchu ďakovali za pohodový úsmev, ktorý v nás vyvolal, za čas, ktorý kvôli nám strávil nad svojou anjelskou garderóbou!

 

   Mikuláš mal pre každého malý darček a čertica s korbáčikom v ruke „kritizovala“ našu tohtoročnú absenciu na súťažiach. Stoly sa priam prehýbali pod dobrotami, bola aj tradičná kapustnica.

 

   Tento rok sme si dokonca zaspievali aj živiooo – náš hádam najmladší senior Janko vymenil číslicu 3 za 4 na prvom mieste v čísle označujúcom jeho vek – mnohí sme mu ticho závideli! Janko nám aj „napiekol“ a nielen šampanské „tieklo prúdom“............ 

 

  Dúfame, že sa medzi nami dobre cítila aj Danka – jedna zo zakladateliek klubu; snáď na chvíľu prišla na iné myšlienky; Milana-manžela jej nemôžeme nahradiť, chceme jej len pripomenúť, že sme tu aj pre ňu, že nie je sama.

 

Na záver ešte poďakovanie od nás všetkých Mikulášovi-Jozefovi a anjelovi-Bohušovi za toľkú prácu s výzdobou miestnosti; sme radi, že to pre nás každý rok robíte!

Ďalšie fotky najdete na:

https://photos.app.goo.gl/XG1eLbhK2JUC4VdB6