Memoriál Ivanky Dvořákovej 2007

Autor: Slávka Melečková <(at)>, Téma: Súťaže, Vydané dňa: 19. 06. 2007

    V nedeľu, 10. júna 2007, usporiadal TK Danube Bratislava okrem iných aj  Hobby súťaž v kategórii nad 30 rokov.     Konala sa v horúcom letnom počasí, v krásnej Moyzesovej sieni, za účasti 6 párov – 2 z rakúskeho Salzburgu, 1 českého a 3 slovenských. Medzi slovenskými sme mali opäť len jedného zástupcu z nášho klubu – naše renomé zachraňoval zase pár Jozef Lehocký - Božena Nemcová.

     Tancoval sa W, V, Q, Sa, Cha-cha a Jive. Naši vytančili 4. miesto, za veľmi náročných podmienok. V starobylej sále chýba klimatizácia, bolo tam veľmi teplo aj pre divákov, nieto ešte pre tanečníkov!

     Treba ešte kriticky zhodnotiť oblečenie mladých seniorov z Česka, ktorí skončili na 1. mieste: hobby tanec a frak u partnera či flitrované šaty u dámy - to predsa nejde dokopy!! Mali by na to dbať aj páni porotci. Myslíme si, že v Rakúsku by takémuto páru nebolo dovolené nastúpiť na súťaž.

     Ale to je už o niečom inom – nedajme sa odradiť od radosti, ktorú nám tanec prináša. Poprajme si veľa chuti do letného trénovania (kto áno, kto nie), aby sme v novej sezóne boli omnoho aktívnejší – hlavne v tej súťažnej oblasti!