Tanečná sobota a nedeľa.

Autor: Jozef Lehotsky <(at)>, Téma: Súťaže, Vydané dňa: 06. 06. 2007

Prvý júnový víkend 2007 sa niesol v súťažnej atmosfére nielen na Slovensku, ale aj v Rakúsku. Kým na Slovensku bratislavské seniorské páry plnia funkciu “tanečných misionárov”, v Rakúsku je to už o prestížnej reprezentácii.My, členovia 1. TK Senior, sa snažíme napĺňať aj jedno aj druhé.

V sobotu, 2. júna, sme úspešne reprezentovali klub na tanečnej súťaži v Dome Kultúry ŽSR vo Zvolene, ktorú organizovali Veliteľstvo vzdušných Ozbrojených síl SR a Klub spoločenských tancov Angelico Zvolen. V kategórii Hobby senior súťažilo 6 párov v ŠTT – W, V, Q a 5 párov v LAT – Cha, S, Ji. V oboch skupinách tancov zvíťazil náš bývalý pár Vojtech Šuver - Daniela Nemlahová, ktorý ale už háji farby iného klubu, Gala Dance Bratislava. Druhé miesto, v ŠTT aj v LAT, patrilo nášmu páru Jozef Lehocký - Božena Nemcová. Takmer 400 km cestu tam a späť sme zvládli za obetavej pomoci vodičov Slávky a Petra. Vďaka patrí aj “tlieskačovi” Borisovi. Ešte sme sa nespamätali z jednej súťaže a už sme cestovali do Rakúska na druhú.

V nedeľu, 3. júna, sme krátko po 13,30 hodine vyrazili do Oeynhausenu - mestečka neďaleko Viedne, na súťaž, ktorú organizoval tamojší TSK Montepastore. Atmosféra v peknej sále, s krásnym parketom, bola "nabitá" súťažnou náladou a množstvom súťažiacich. Ani sme sa nenazdali a presne úderom 16,30 h to vypuklo. Tým, že v kategórii Hobby senior nad 45 rokov nás bolo iba 6 párov, 3 slovenské a 3 rakúske, tancovali sme len jedno kolo. Súťažilo sa iba v ŠTT - tance W, V, Q a T. Prvé miesto získal opäť pár Vojtech Šuver - Daniela Nemlahová z Gala Dance Bratislava a 2. miesto patrilo nášmu páru Jozef Lehocký - Božena Nemcová. Rozhodovala aj Mgr. Marcela Špániková z Bratislavy.

My sme iba ľutovali, že sme nenastúpili aj na sólo súťaž vo Waltzi - veď náš W bol v kategórii Hobby senior nad 45 rokov ohodnotený na jedničku! A prečo tá ľutosť? Pretože každý z ale 35 párov dostal fľašu vína a iné darčeky! Ale aj tak sa tešíme - z medailí, pohárov, diplomov a partner aj z peknej vesty. No ešte viac nás teší reprezentácia klubu, Bratislavy a Slovenska.

Škoda len, že sa súťaží zúčastnil len 1 náš pár – čo vy ostatní ?!