Oslava narodenín 50+60+60

Autor: Slávka Melečková <(at)>, Téma: Oslavy, Vydané dňa: 13. 12. 2006

    V piatok, 24.11.2006, sme sa opäť stretli vo veľkom počte, nielen  členovia, ale aj  priatelia nášho 1. TK Senior. Tentoraz v Prievoze, v hoteli Jurky - niektorí síce išli okľukou, cez Dolné Hony; ale nemenujme, to sa niekedy stane!

Súčet 50+60+60 je úctyhodné číslo - toľko nás zase ale nebolo!  A čo znamenajú tie číslice - sčítance? To nám povie príhovor, ktorý zložili a predniesli naše „staré štruktúry“ ---> našim mladším kolegom:Milí naši oslávenci PAĽKO, PEŤO a JURAJ!

 

Snáď ste si všimli, že sme vás oslovili v poradi podľa veku.

Prvý Paľko - benjamínek Paľko, ktorý sa narodil na výročie VOSR, za pomyselných zvukov výstrelov z Auróry a svetielok lampiónových sprievodov, ktoré si snáď pamätáme všetci.

Druhý Peťko, ktorému práve dnes môžeme povedať: "Vitaj v klube šesťdesiatnikov".

A nakoniec Juraj, ktorí má ten „dedkovský vek ešte len pred sebou.

Strašne rýchlo ubehlo tých 10 rokov, čo sme sa stretli v DK Dúbravka, kde sa Peťo a Juraj zmenili zo zrelých štyridsiatnikov na ešte zrelších päťdesiatnikov a dnes sú z nich mladí šesťdesiatnici. Všimnite si, že sme povedali MLADÍ, lebo aj my sme už v tejto kategórii a na nás je vidno, ako sa v tejto kategórii mladne. Ale musíme priznať, že iba vďaka tancu a tiež preto, že sme obklopení priateľmi rovnakej krvnej - tanečnej skupiny. A ty, Paľko, máš čo doháňať.

Kedže ste sa v pohode a v zdraví dožili 60 a 50 rokov, chceme vám za celé toto tanečné spoločenstvo zaželať:

- veľa chuti do tanca a sexu; pani tréneri, učíte nás, že to patrí dokopy

- veľa trpezlivosti pri našich tanečných tréningoch - snáď by bolo treba trochu viac prísnosti

- Paľkovi, aby mu vydržala chuť, sily a hlavne nohy na tanec

- a všetkým vám veľa, veľa zdravia, lásky a optimizmu do dní všedných i sviatočných

- veľa radosti s deťmi i vnúčatmi; lebo, hoci je Paľko najmladší, predbehol Vás, chlapci a má krásneho vnuka - musíte sa i vy pousilovať......

 

   Samozrejme, že po príhovore nechýbala tradičná básnička od našej Majky, ktorej básnické črevo je historicky preverené” a mohutné živió. Všetkých nás prekvapil svojim zvukovým CD-darčekom náš Laci – pripomenul oslávencom časy mladosti, keď v rádiu zneli zväčša ruské melódie; všetci sme si ani nie tak zaspievali ako pohmkávali, lebo hoci hudbu sme spoznávali, no slová v ruštine nie všetkým išli do pamäti. A nakoniec prišiel Osud – alias náš Jozífek, s 3 sudičkami  -  každému oslávencovi prečítal čosi z jeho minulosti i budúcnosti. Svojim tanečným umením nás -ale hlavne svojho ocka- prišli pozdraviť Jurajove dcéry. My, seniori, sme "ticho závideli", samozrejme v dobrom slova zmysle!!

Nechýbalo dobré jedlo..., no a dobrá nálada - tá nechýbala až do neskorých nočných hodín!

link na fotoalbum: 

https://photos.app.goo.gl/x7Es4Radykw44v8u6